فروشگاه آنلایــــــن زینوند

نبات زینوند

محصولات (نبات) زینوند

034-32438853

طرز تهیه نبات خانگی

تهیه آب نبات خانگی سنگی آسان است! به سادگی به کمی صبر و مقدار زیادی قند نیاز دارد. چه در حال تهیه غذای شیرین برای لذت بردن از مصرف دسر باشید و چه به عنوان یک آزمایش علمی که باید با بچه هایتان انجام دهید ، از این که آب نبات سنگ DIY سرگرم کننده است شگفت زده خواهید شد

طرز تهیه نبات خانگی

آب نبات را بعضی اوقات "آبنبات قندی" می نامند و دلیل خوبی هم دارد! در واقع کاملاً از بلورهای بزرگ شکر ساخته شده است. این غالباً در رنگ های زیبایی وجود دارد و در انواع فروشگاه های شیرینی فروشی به فروش می رسد.

اگر قبلاً شربت ساده درست کرده باشید ، تهیه آب نبات سنگی به همین شکل است ... به جز اینکه محلول شربت را خیلی اشباع کنید (مقدار زیادی قند به آن اضافه کنید) و سپس بگذارید تا خنک شود و استراحت کند تا بلورهای قند تشکیل شوند.

از آنجا که محلول فوق اشباع است ، به این معنی است که احتمالاً نمی تواند قند را در دمای سردتر جذب کند. بنابراین ، با خنک شدن محلول ، ناپایدار می شود و تمام قند نمی تواند در مایع باقی بماند ، بنابراین خود را به سیخ می چسباند.

شما میتوانید جهت تهیه نبات سنتی از فروشگاه نبات زینوند ( محصولات زینوند ) بازدید بفرمایید.

چرا باید خودم بسازم؟

البته شما می توانید آب نبات سنگی را به راحتی در یک فروشگاه یا آنلاین خریداری کنید ، اما ساختن خود سرگرم کننده است. چه بخواهید خودتان لذت ببرید و چه آن را هدیه دهید ، انجام آن آسان است. اما اگر برای دکوراسیون عروسی به صورت عمده به آن نیاز دارید ، می خواهید خیلی زود از قبل برنامه ریزی کنید!

دلیل دیگر برای تهیه آب نبات سنگی این است که این یک آزمایش عالی علمی است. شما و بچه هایتان می توانید همه چیز را در مورد روند تبلور و اشباع های مختلف محلول ها یاد بگیرید.

همچنین ، آب نبات سنگی باعث ایجاد کوکتل های فوق العاده سرگرم کننده می شود (همچنین می توانید برای بچه های خود نیز مدل های سرگرم کننده بسازید)! همراه با تهیه آب نبات سنگی ، ممکن است بخواهید آب نبات های دیگری مانند فاج خانگی و آب نبات چسبناک درست کنید. در اینجا یک راهنمای عالی برای شیمی قند آورده شده است.

چه مدت طول می کشد تا تولید شود؟ راه حل آب نبات سنگ درست شده آسان است و به هیچ وجه طولانی نمی شود. اما وقتی محلول را درست کردید ، باید بگذارید 6-7 روز بماند تا بلورها تشکیل شوند. بنابراین ، شما به کمی صبر نیاز دارید. اما همچنین سرگرم کننده است زیرا می توانید هر روز شیشه های خود را بررسی کنید و ببینید که بلورهای شما چگونه رشد می کنند!

تجهیزات مورد نیاز

  ممکن است در حال حاضر هر آنچه برای تهیه آب نبات سنگی خود نیاز دارید را داشته باشید زیرا فقط به چند ماده اولیه ساده و چند وسیله خانگی نیاز دارد. آنچه شما نیاز دارید این است: شکر گرانول (برای 5 عدد آب نبات ، شما به 10 فنجان نیاز خواهید داشت) آب رنگ مواد غذایی (اگر می خواهید به آب نبات خود رنگ اضافه کنید) شیشه های ماسون یا ظروف دیگر برای نگهداری محلول قند. من 16 اونس استاندارد را توصیه می کنم. شیشه سنگ تراش سیخ یا چوب برای تهیه آب نبات سنگ. من از سیخ ساده چوبی کباب استفاده می کنم. اما در واقع می توانید چوب های آب نبات سنگی بخرید تا برای ظاهری حرفه ای تر از آنها استفاده کنید. گیره های لباس یا گیره های تراشه ای برای حفظ تعادل روی شیشه (نمی توانید اجازه دهید چوب به پایین شیشه لمس شود).

این "دستور" 5 چوب آب نبات سنگ درست می کند. از آنجا که آب نبات همه در شیشه های جداگانه رشد می کند ، می توانید با این دستور العمل انواع رنگ ها را تهیه کنید. من دوست دارم حداقل یک شیشه را پاک نگه دارم زیرا آسانترین امکان برای نظارت بر رشد است! برای شروع ، باید سیخ ها یا چوب های خود را در شکر دانه ریز بپوشانید. هدف از این کار "بذر دادن" آب نبات سنگی و دادن چیزی است که بلورها هنگام شروع رشد به آن بچسبند. من سیخ هایم را قبل از استفاده کمی کوتاه می کنم ، زیرا آنها خیلی طولانی هستند و انتهای آن تیز است. سیخ ها را در آب غوطه ور کنید ، آنها را در شکر بپوشانید و سپس بگذارید تا خشک شوند. من دوست دارم این کار را یک روز زودتر از موعد انجام دهم ، اما تا زمانی که بگذارید یک ساعت خشک شوند ، خوب هستند.

مرحله بعدی آماده سازی شیشه ها است تا وقتی یکبار محلول قند را درست کردید فرآیند آن آسان شود. مطمئن شوید که شیشه هایتان تمیز و سرد نیستند (من توصیه می کنم قبل از استفاده از آنها آب گرم بریزید). یک گیره لباس یا گیره تراشه را به هر سیخ وصل کنید و سپس بالای شیشه ها را متعادل کنید. مطمئن شوید که سیخ شما از کف شیشه حدود یک اینچ آویزان است زیرا بلورهای آب نبات سنگی به ته شیشه می چسبند و در از بین بردن سیخ ها را سخت می کنند.

همه را تنظیم کنید ، اما سپس سیخ را از شیشه خارج کنید - پس از ورود محلول قند ، آن را دوباره به آن اضافه خواهید کرد. اکنون زمان تهیه محلول قند فرا رسیده است. به یک قابلمه بزرگ 4 فنجان آب اضافه کنید. بجوشانید و سپس شروع به اضافه کردن شکر در یک بار فنجان کنید ، با یک قاشق چوبی هم بزنید و بگذارید هر فنجان قبل از افزودن فنجان بعدی کاملا حل شود. متوجه خواهید شد که با افزودن بیشتر شکر ، حل شدن شکر سخت تر می شود و قند قبل از حل شدن شروع به جمع شدن می کند .

این بدان معناست که محلول شما بیش از حد اشباع شده است و برای رشد بلورها مشکلی نخواهید داشت. وو هو هنگامی که فنجان نهایی شکر حل شد ، بگذارید مخلوط قبل از اینکه از آن خارج شود ، حدود 5 دقیقه بجوشد. قابلمه را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید مخلوط حدود 15 دقیقه بماند. اکنون ، مخلوط را بین 5 شیشه آماده خود تقسیم کنید. و در این زمان رنگ مواد غذایی خود را هم بزنید. من اکیداً توصیه می کنم قبل از قرار دادن سیخ در شیشه ، شیشه های خود را به جایی که در آن برای 6 تا 7 روز آینده در آن استراحت خواهند داشت ، بیاورید. هنگام جابجایی شیشه ها حتما احتیاط کنید زیرا خیلی خیلی داغ است. وقتی شیشه ها در جای استراحت قرار گرفتند ، سیخ های آماده شده را درون محلول قرار دهید. شما می خواهید تمام تلاش خود را بکنید تا وقتی سیخ ها در محل قرار گرفتند ، شیشه ها را خیلی دور نکنید. اکنون قسمت سختی پیش می آید ... در انتظار رشد آب نبات سنگی شما!

خوشبختانه ، همه چیز خیلی سریع شروع خواهد شد و شما باید ببینید که بلورها روی چوب های شما در طول یک روز رشد می کنند.

هر زمان که خواستید می توانید سیخ ها را از شیشه ها بردارید ، اما من توصیه می کنم حداقل 6 روز به آنها فرصت دهید تا کاملا فرم بگیرند.

هنگامی که آماده برداشتن چوب های آب نبات از داخل شیشه ها هستید ، با استفاده از انگشت خود قند سفت شده بالای شیشه را به آرامی شکسته و چوب را به آرامی تکان دهید تا آزاد شود. مثل این:

بگذارید شربت چسبیده و چسبیده باشد. من توصیه می کنم آب نبات را روی یک ظرف یا ظرف خالی بگذارید تا اجازه دهد قطره قطره کند یا آن را روی حوله کاغذی قرار دهید.

پس شما آماده لذت بردن از آب نبات خانگی باورنکردنی خود هستید!

طرز تهیه نبات نبات سنتی