فروشگاه آنلایــــــن زینوند

نبات زینوند

محصولات (نبات) زینوند

034-32438853

نبات شاخه وخاصیت های آن

قندی که به وسیله نیشکر تولید می شود را نبات می نامند. نبات در طول یک سری واکنش های فیزیکی که تابع زمان و دما است به صورت بلور های متفاوت به وجود می آید. نبات دارای خواص درمانی نیز می باشد و طبعی گرم دارد. نبات خوب و مرغوب نباتی است که رنگ آن طلایی شفاف باشد. نبات انواع مختلفی دارد که نبات شاخه یکی از انواع آن است.

نبات شاخه و خاصیت های آن:

قندی که به وسیله نیشکر تولید می شود را نبات می نامند. نبات در طول یک سری واکنش های فیزیکی که تابع زمان و دما است به صورت بلور های متفاوت به وجود می آید. نبات دارای خواص درمانی نیز می باشد و طبعی گرم دارد. نبات خوب و مرغوب نباتی است که رنگ آن طلایی شفاف باشد. نبات شاخه، پرده نبات، نبات چوبی، نی نبات، نبات حبه، پودر نبات، نبات دندانه، نبات زینوند رایج ترین انواع نبات اند.

انواع مختلف نبات:

نبات از نظر شکل ظاهری دارای انواع متفاوتی می باشد.

نبات شاخه:

برای تولید نبات شاخه، شکر را در آب جوش حل می کنند، تا یک محلول فوق اشباع به دست آید سپس نخی را در آب آویزان کرده و می گذارند تا محلول خنک شود و تشکیل بلور دهد. بلورهای تشکیل شده به دور نخ را شاخه نبات می نامند.

پرده نبات:

نبات-چوبی

پرده نبات یک نوع نبات است که محلول اشباع شده شربت نبات روی پاتیل ظرف مخصوص تولید نبات درست می شود. این نبات نسبت به سایر نوع ها شکننده و نازک تر است. پرده نبات از نظر کیفیت و مرغوبیت نسبت به نوع های دیگر بهتر است.

نبات چوبی:

نی نبات

نبات چوبی بیشتر از آب تصفیه شده و شکر سفید و زعفران بدون حرارت مستقیم تولید می شود. بعد از تولید نبات را درون دستگاه خشک کن قرار می دهند تا رطوبت آن گرفته شود و به چوب بچسبد.

نبات حبه:

حبه نبات

نبات حبه همانطور که از اسمش پیداست مانند به شکل حبه قند است و در ظرف های مخصوص با غلظت مناسب تهیه می گردد.

نی نبات :

نی نبات از آب و شکر سفید در غلظت و دمای مناسب تهیه می گردد پس از تولید رطوبت آن با دستگاه مخصوص گرفته می شود. چوب استفاده شده در نی نبات از جنس چوب افرا می باشد که سه بار جوشانده شده است.

نبات دندانه:

نبات دندانه برای مصارف خانگی بیشتر استفاده می شود و نیازی به شکستن آن نیست آماده برای مصرف است و به راحتی در چایی حل می شود. هنگام بسته بندی به دلیل شکنندگی زیادی که دارد خرد می شود.

پودر نبات:

پودر نبات همان خرده های  پودر شده نبات است و از نظر اندازه کمی درشت تر از شکر می باشد و مناسب و ایده آل برای هتل ها، رستوران ها، کافی شاپ ها میباشد.

خاصیت های درمانی نبات و نبات شاخه:

نبات خواص درمانی بالایی دارد، که عمده ترین آن کمک به رفع مزاج سرد و رفع نفخ و شکم درد می باشد. در طب سنتی هم از نبات و خواص ان بسیار اسم برده شده است. سایر خاصیت درمانی نبات به شرح زیر می باشد:

  • رفع دل درد
  • درمان مشکلات گوارشی
  • رفع ترشی دهان
  • کمک به درمان اسهال
  • رفع خستگی و خواب آلودگی
  • افزایش سوخت و ساز بدن
  • کمک به رفع سرفه

همان گونه که می دانید اسراف در هر چیزی ضرر و زیانی دارد. مصرف بیش از حد نبات هم ضرر دارد و باعث افزایش قند خون و دیابت میگردد. افرادی که دیابت دارند به هیچ عنوان نباید از نبات استفاده نمایند.

در بین شرکت های مختلف ساخت نبات، نبات زینوند از مرغوبترین و با کیفیت ترین نوع نبات است. شرکت زینوند همواره در تلاش است که با درنظرگرفتن سلامت مشتریان بهترین انواع نبات علی الخصوص نبات شاخه را ارائه دهد.  

نبات چوبی نی نبات پرده نبات قند قوت نبات حبه